V rámci výjimečné přednášky a výtvarné dílny se zaměříme na tradiční východoasijské umění, konkrétně na lidovou blahopřejnou symboliku. V úvodu pořadu Petra Polláková, sinoložka a historička umění, která do roku 2015 (2008-2015) působila jako kurátorka Sbírky asijského a afrického umění Národní galerie v Praze, představí historii a ikonografii tohoto žánru. Obrázky s blahopřejnými motivy mají svému majiteli přinášet hojnost, štěstí, úspěch a prosperitu. V rámci dílny, kterou povede Jiří Bouma, vytvoříme v technice linorytu originální vánoční dárky nebo přání, kombinující nejrůznější tradiční blahopřejná témata.
Co můžete od pořadu očekávat:
úvodní přednášku na téma symboliky tradičního východoasijského lidového umění (cca 40 minut)
představení grafické techniky linorytu (cca 20 minut)
výtvarnou dílnu linorytu s připravenými motivy z východoasijského lidového umění (cca 120 - 150 minut)
vlastnoruční umělecká díla, která můžete použít jako originální vánoční i novoroční dárky nebo přání
v ceně akce jsou zahrnuty veškeré výtvarné materiály a originální výtvarné podklady, vycházející z tematiky východoasijské blahopřejné symboliky
vhodné i pro děti od 12 let
Program připravili:
Petra Polláková, sinoložka a historička umění, která do roku 2015 (2008-2015) působila jako kurátorka Sbírky asijského a afrického umění Národní galerie v Praze. Petra Polláková pravidelně publikuje odborné články doma i v zahraničí a připravuje výstavy zaměřené na recepci východoasijského umění v českém současném umění.
Jiří Bouma, absolvoval pražskou Akademii výtvarných umění v malířském ateliéru Michaela Rittsteina. V rámci studia absolvoval odbornou stáž v jihokorejském Soulu. Působil jako odborný lektor ve Sbírce asijského a afrického umění Národní galerie v Praze. Ve své autorské tvorbě se věnuje nejrůznějším médiím, včetně grafických technik.
Cena workshopu pro jednoho účastníka je 680 Kč. Pokud máte zájem se akce zúčastnit, napište na support@chinesepoint.cz.
Maximální počet účastníků workshopu je 12 osob, registrace nutná.